Ekskluzywny wypoczynek w zacisznym Koniakowie

Osady Poli

NOCLEG INNY NIŻ WSZYSTKIE

Rezerwacje

O nas

Osada Poli zlokalizowana jest we wsi Koniaków w województwie śląskim. W Osadzie znajdą Państwo 5 domków typu Islandia. Do każdego z domków przynależy taras z kompletem wypoczynkowym oraz grillem. Do Państwa dyspozycji dostępna jest również całoroczna bania opalana drewnem. Domki są w pełni wyposażone – posiadają także osobny dostęp do sieci Wi-Fi, co umożliwi Państwu połączenie wypoczynku z pracą zdalną. Dodatkowo udostępniamy Państwu miejsce na ognisko.

Zaledwie kilka minut od Osady znajdują się stoki narciarskie m.in. Złoty Groń, ze słynnym ośrodkiem dla narciarzy i snowboardzistów z wyciągiem krzesełkowym oraz drugi stok usytuowany tuż obok –  Zagroń.

Lokalizacja

Koniaków to miejscowość bardzo atrakcyjna turystycznie. Zimą skorzystać można z kilku wyciągów narciarskich działających na terenie miejscowości. Godny polecenia jest z pewnością kompleks narciarski u stóp hotelu Złoty Groń w pobliskiej Istebnej, w którym znajdą Państwo doskonałą restaurację oraz ekskluzywne spa, a w oddalonym o 45 km Szczyrku, najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Polsce. Latem, oprócz wygodnych butów do pieszych wędrówek przyda się także rower – przez miejscowość przechodzi Główny Karpacki Szlak Rowerowy, wynoszący 621 km oraz zielona trasa rowerowa nr. 253 – Istebna – Jaworzynka – Koniaków, mierząca 28 km. Koniaków odznacza się wyjątkową architekturą oraz żywą kulturą i tradycją. Warta zwiedzenia jest z pewnością Chata na Szańcach – galeria sztuki regionalnej i znajdująca się nieopodal bacówka, w której znajdziemy regionalne przysmaki i wyroby rękodzielnicze. W sąsiedztwie Osady Poli umiejscowione są dwa punkty widokowe – Ochodzita (895 m n.p.m.) oraz Koczy Zamek  (846 m n.p.m.). Koniaków wspólnie z Jaworzynką oraz Istebną tworzą tak zwaną Trójwieś Beskidzką, gdzie stojąc w jednym miejscu mogą zobaczyć Państwo przejście graniczne z Czechami i Słowacją.

Jako, że Koniaków słynie z produkcji koronkowych ozdób, powstało tu również Muzeum Koronki – Izba Pamięci Marii Gwarek.

LOKALIZACJA

Osada Poli - Koniaków
Koniaków 409 
43-474 Koniaków

 

LOKALIZACJA 

Osada Poli - domek nad Narwią

Wólka Wojciechówek

KONTAKT 

+48 797 776 523